BİLİMSEL PROGRAM


31 Ağustos 2019 Cumartesi
08:30-09:00 Kayıt
09:00-10:00

Açılış Konuşmaları

Dr. Sühan Ayhan - TPRECD Başkanı

Tıp Fakültesi Dekanı veya Üniversitesi Rektörü'nün Konuşması

Dr. Ali Barutçu - Bandırma Vapuru'ndan Cumhuriyete Türk Hekimleri

1. Oturum: Yanık Travmasını Tanımak
Oturum Başkanı: Dr. Mustafa Deveci
10:00-10:15 Yanık Epidemiyolojisi ve Yanıktan Korunma Dr. Neşe Kurt Özkaya
10:15-10:30 Yanık Patofizyolojisi ve Yanık Yarasının Değerlendirilmesi Dr. Kaan Gideroğlu
10:30-10:45 Termal Yanıklar, Kimyasal Yanıklar ve Radyasyon Yanıkları Dr. Mutlu Saydam
10:45-11:00 Elektrik Yanıkları Dr. Atilla Çoruh
11:00-11:15 Donuklar Dr. Yalçın Yontar
11:15-11:30 Tartışma
11:30-11:45 Kahve Arası
2. Oturum: Yanık Hastasının Yönetimi
Oturum Başkanı: Dr. Ali Barutçu
11:45-12:00 Yanıkta İlk 24 Saat Dr. Handan Derebaşınlıoğlu
12:00-12:15 Yanık Hastasının Yoğun Bakım Yönetimi Dr. Aliye Esmaoğlu Çoruh
12:15-12:30 Yanık Hastasında Ağrı Yönetimi ve Anestezi Dr. Gamze Talih
12:30-12:45 Yanıkta Enfeksiyondan Korunma ve Enfeksiyon Yönetimi Dr. Nur Benzonana
12:45-13:00 Zor Yanıklarda Dirençli Enfeksiyonlarla Mücadele Dr. Ali Rıza Erçöçen
13:00-13:15 Tartışma
13:15-14:15 Öğle Yemeği
3. Oturum: Yanık Hastalarının Klinik Bakımı
Oturum Başkanı: Dr. Sühan Ayhan, Dr. Umut Zereyak
14:15-14:30 Yanık Hastalarında Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Dr. Hasan Elden
14:30-14:45 Yanık Hastalarında Görülen Psikiyatrik Bozukluklar ve Yönetimi Dr. Seda Aybike Sarı
14:45-15:00 Yanık Hastalarında Hemşirelik Bakımı Uzm. Hemş. Nesrin Gülhan
15:00-15:15 Tartışma
15:15-15:30 Kahve Arası
4. Oturum: Ülkemizde Yanık
Oturum Başkanı: Dr. Atilla Çoruh
15:30-15:45 T.C. Sağlık Bakanlığı Yanık Değerlendirme ve Tanı Algoritması Dr. Umut Zereyak
15:45-16:00 Türkiye'deki Yanık Ünite ve Merkezlerinin Güncel Durumu ve İstatistikler Bakanlık Mensubu - Dr. Uygar Çiçek
16:00-16:15 Tartışma
1 Eylül 2019 Pazar
5. Oturum: Özellikli Yanıklar
Oturum Başkanı: Dr. Kaan Gideroğlu, Dr. Burak Durmaz
09:00-09:15 Çocuk Yanıkları Dr. Levent Cankorkmaz
09:15-09:30 El ve Genital Bölge Yanıkları Dr. Nebil Selimoğlu
09:30-09:45 Baş-Boyun Bölgesi Yanıkları Dr. Gaye Filinte
09:45-10:00 İnhalasyon Yanıkları ve Patofizyolojisi Dr. Atilla Çoruh
10:00-10:15 Tartışma
10:15-10:30 Kahve Arası
6. Oturum: Yanık Yarasının Tedavisi
Oturum Başkanı: Dr. Ahmet Terzioğlu
10:30-10:45 Yanık Yarası Bakım Ürünleri ve Hücresel Tedaviler Dr. Mustafa Deveci
10:45-11:00 Yanık Yarasının Cerrahi Tedavisi Dr. Yalçın Yontar
11:00-11:15 Yanıkta Allo-deri Grefti Uygulamaları Dr. Atilla Çoruh
11:15-11:30 Kablosuz Elektrik Stimülasyonuyla Zor Yanıkların Tedavisi Dr. Ali Barutçu
11:30-11:45 Yanık Skarına Kıl Follikülü Transplantasyonu ve Skar Üzerine Etkileri Dr. Sacit Karademir
11:45-12:00 Tartışma
12:00-13:00 ‘Bir Asır Önce Doğan Özgürlük Güneşi: Milli Mücadele ve Anadolu Kadınları’ Pınar Ayhan - Dr. Serra Menekay
Gelecek Etkinlikler

Geçmiş Etkinlikler