DAVET


Kıymetli Türk Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi ailesi…

Derneğimiz yönetim kurulu tarafından önceden ilan edilmiş olan program kapsamında, 29-30 Kasım 2019 tarihinde İzmir’de Ege Bölgesi Bilimsel Toplantımızı gerçekleştireceğiz.

Branşımıza çeşitli mecralardan yapılan alan ihlalleri ile mücadele etmenin önemli bir yolu işimizi en iyi şekilde yapmaktır. Plastik Cerrahinin temellerinin atıldığı Baş - Boyun Rekonstrüksiyonlarındaki yetkinlik ve hakimiyetimizi en üst düzeyde tutmak, alanımıza sahip çıkmanın olmazsa olmazıdır. Rekonstrüktif yönünü kaybetmiş bir Plastik Cerrahi, varlık sebebini de yitirmiş olacaktır. Bu sebeple toplantımızın konusunu ‘ Yüz ve Kulak Rekonstrüksiyonu ‘ olarak belirledik.Toplantı Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi 20 Mayıs Amfisinde gerçekleştirilecektir.

İzmir’i anlatmaya gerek yok. Dünyanın en güzel şehri. Tarihi 8-9 bin yıl öncesine dayanan, tarihteki pek çok uygarlığın baş tacı ettiği, Heredot’un ‘ En iyi iklime ve gökyüzüne sahip şehir ‘ olarak tabir ettiği, Victor Hugo’nun ‘ Bir Prenses ‘ olarak adlandırdığı, Homeros tarafından batı dünyasının ilk anıtsal edebi eseri olan İlyada destanının yazıldığı, dünyada tamamı mermerden oluşan ilk tapınaklarının göğe yükseldiği tarihte bir çok ilklere imza atmış, Ulu Önder Atatürk’ ün ‘ ilk hedefiniz Akdenizdir’ emrinde Kurtuluş Savaşımızın nihai hedefi olarak işaret ettiği ve 9 eylül 1922’ de kurtuluş mücadelemizin taçlandığı; zengin tarihi yanında denizi kumu ve güneşi ile aynı zamanda bir turizm cenneti olan, güzel İzmir’imizi ziyaret etmek için her şansı değerlendirmek lazım.

Çok zengin bir bilimsel içerikle hazırlanan toplantımız için siz kıymetli meslektaşlarımızı, tarih, kültür ve sanat kokan güzel şehrimizde ağırlamaktan mutluluk duyarız.

Dr. Yiğit Tiftikcioğlu
Bölge Temsilcisi
Dr. Şükrü Yazar
Bilimsel İşler Sorumlusu
Dr. Sühan Ayhan
TPRECD Başkanı
Gelecek Etkinlikler

Geçmiş Etkinlikler